Lektorka workshopu

AUTENTICITA

Oľga Feldeková ml.

Oľga Feldeková ml.

Pracuje ako osobný životný tréner/poradca. Už 15 rokov vedie semináre a workshopy ako „AUTENTICITA – Hlas tvojej duše“ (Leto 2007-2020, vo Vysokých Tatrách), kde prepája divadlo s cestou hľadania samého seba. Na základe týchto skúseností vytvorila „Spirituálneho klauna“ – jedinečnú cestu k znovuobjaveniu našej podstaty a esencie božského smiechu, čo sa stalo jej poslaním.

V oblasti divadla pracovala 25 rokov ako klaun/mím, spevák a kabaretný umelec, napríklad v predstaveniach ako: Olinka a Björn: „Girl meets Boy“ (s Björnom Leesem), Olinka Orphea and Band: „Koncert für Amor“ a „Dog save the Queen“ (s Nilsom Imhorstom, Björnom Leesem, Fabianom Kalbitzerom a Kallem Mewsom). So svojím divadlom vystupovala v rôznych krajinách sveta: v Nemecku, Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, v Čechách, aj doma na Slovensku.

Je autorkou knihy Koncert pre Amora, ktorej umeleckú i ľudskú výpoveď kritika prirovnáva k Exupéryho Malému princovi, hosťovala v divadlách: Theater Bonn, Theater Dortmund, Theater and Philharmony Essen a Divadle pantomímy Milana Sládka.

"Odkedy som pochopila že absolútna väčšina z nás sme viac alebo menej traumatizovaní, aj keď si väčšina ľudí myslí, že "mňa sa to netýka", začala som traumu skúmať: ako trauma vzniká, čo sa vtedy deje v našom mozgu, nervovom systéme, duši...

A prečo je pre človeka tak ťažké, napriek všemožným i dlhodobým terapiám, sa dôsledku traumatizujúceho zážitku zbaviť. Čo by mohol byť ten ideálny spôsob alebo "zázračný" liek na jej vyliečenie?

Na mojej ceste bádania mi k mojim vlastným výsledkom velmi dopomohol Dr. Laurence Heller  (the founder of the NeuroAffective Relational Model™ (NARM) a štúdie od Peter A.Levine.

Aj vďaka tomuto výskumu - ako vyčistiť miesto a stopu po traume - som narazila na tajnú bránu "Spirit clowna", na ktorého náš Limbický systém - tam kde sa naše traumy ukladajú- nemá detektor. Pretože Spirit Clown sa  "prešmykne" na miesta prísne strážené limbickým systémom, kde ostatné spôsoby a metódy, ako napr Psychoanalýza a iné terapie zlyhávajú.  Na dosiahnutie tohto úspechu stačí naša túžba po tej ničím nenahraditieľnej pravej hodnote v nás."

“Radosť z hry a hravosť sama je tajnou bránou, ktorá vedie od utrpenia, z okov našich programov, k ozajstnej slobode a skutočnej dospelosti."