Prečo (nie) ste zdraví?

To, že všetko je energia uznala veda už dávno.

Aj naše telo, emócie, myšlienky a všetko čo nás obklopuje a prijímame vo forme stravy, výživových doplnkov, slnečného svetla, názorov, myšlienok, je energia. Podľa zákona zachovania energie, energia nevzniká ani nezaniká, len sa premieňa. Aj to, čo prijímame z okolia sa v určitej miere premení na naše telo, lebo niečo z toho vstrebeme a využijeme a zvyšok vylúčime. Celý náš organizmus je v permanentnom stave výmeny informácií, energie aj hmoty so svojím okolím. To okolie je vzduch, ktorý dýchame, strava a voda, ktorú prijímame, ale aj všetko ostatné v našom okolí, pretože výmena energií prebieha neustále so všetkým.

Keď sa napríklad nachádzate na krásnej zakvitnutej lúke (a užívate si to, lebo nemáte alergiu), tak časť atómov tých voňavých rastlín sa stáva vašou súčasťou, pretože oni takisto do okolia uvoľňujú zo seba atómy a vy ich vdychujete a váš organizmus ich zase zabudováva do svojich štruktúr. Takto sme prepojení aj na fyzickej úrovni so všetkým, čo nás obklopuje. Preto je veľmi dôležité v akom prostredí a s kým trávime svoj čas.

Hmota je spomalená zhustená vibrácia a oproti „nehmatateľným“ energiám ju môžeme ľahšie vidieť. Na naše telo neustále pôsobia rôzne aj neviditeľné vplyvy a ono sa ich snaží spracovávať, integrovať a využiť pre svoje zdravé fungovanie. Bohužiaľ mnohé vplyvy sú pre naše telo príliš zaťažujúce a môžu narušiť jeho energie a správne fungovanie. V dnešnej dobe takmer všade sa vyskytujúci elektrosmog, zahltenosť informáciami, stres v práci, v škole, doma, príliš veľa toho chceme a „musíme“ stihnúť, zažiť, dosiahnuť. Všetky tieto záťaže oslabujú našu imunitu a postupne môžu viesť k ochoreniu.

Všetko je energia.

Ak v našom tele prúdi energia správne, sme v stave zdravia. Každá choroba je zákonite prejavom narušenia prúdenia energií v našom tele. Môže to byť narušenie na mentálnej, spirituálnej, emocionálnej, energetickej alebo fyzickej úrovni. Pričom všetky tieto úrovne sú navzájom prepojené a narušenie jednej hladiny, môže vyústiť do narušenia iných hladín a prejaviť sa nakoniec na našom tele v podobe symptómov. Napríklad aj také prechladnutie alebo hnačka sa môžu javiť ako jednoznačne telesné problémy, ale aj tieto majú svoj pôvod v energetickej, emočnej, mentálnej nerovnováhe (vyvolanej nejakým preťažením a stresom), ktorá umožnila, že sa vírusy alebo baktérie mohli prejaviť, lebo ich nápor náš imunitný systém nezvládol.

Všetko, čo sa materializuje ako choroba, najprv začalo ako nerovnováha na nehmatateľnej úrovni. Každá choroba, ktorá sa prejaví na telesnej úrovni bola najprv nerovnováha na emočnej, mentálnej, energetickej úrovni a pretože sme tú nerovnováhu nerozpoznali, ignorovali alebo nevedeli ako ju riešiť, tak sa postupne prejavila na našom fyzickom tele. A vtedy ju už konečne vidíme, cítime a väčšinou aj robíme niečo preto, aby sme ju odstránili.

Ale okrem riešenia prejavov ochorenia na fyzickej úrovni v podobe rôznych prírodných preparátov (vo vážnom prípade aj chemických) je pre odstránenie ochorenia potrebné ísť zase naspäť po ceste, akou ochorenie vzniklo a teda dostať do rovnováhy aj naše energetické dráhy a centrá, emócie a myšlienky a odstrániť stres.

Starovekí lekári sa pozerali na človeka ako na celok a zároveň súčasť prírody. Vnímali naše telo ako mikrokozmos celého univerza, ktoré nás obklopuje a ktorého sme neoddeliteľnou súčasťou. Energetické dráhy a centrá v našom tele si môžeme predstaviť ako rieky a jazerá, v ktorých voľne prúdi priezračná voda a takisto obdobia v našom živote môžeme vnímať podobne, ako ročné obdobia v prírode, ktoré podliehajú cyklickým zmenám. V zdravom, fyziologicky správne fungujúcom tele prúdi energia voľne a cítime sa plní energie, sily, vitality a chuti do života a na meniace sa okolnosti sa vieme dobre adaptovať.

Ak pociťujete dlhodobo únavu, zníženú koncentráciu alebo rôzne telesné ťažkosti, je potrebné energie vo vašom tele rozprúdiť a posilniť a zároveň odstrániť to, čo vaše telo zaťažuje. V mojej praxi používam na to Biorezonančnú diagnostiku a terapiu, ktorú využívam aj na rozprúdenie energie v dráhach orgánov (tzv. meridiánoch). Takisto robím terapie pomocou energetického systému Arolo Tifar, pri ktorom sa napojím na energie klienta a testovaním odhalím, z ktorej úrovne vychádza konkrétny problém a následne túto hladinu energeticky ošetrujem. Tieto terapeutické postupy sa  osvedčili pri mnohých chronických aj akútnych problémoch. A neprestajne to potvrdzuje, ako dokonale je naše telo naprogramované a dokáže sa liečiť aj bez chemikálií.

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.